Prašome palaukti

Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos (LKIIS) adresas keičiasi į ekalba.lt

Nuo 2021 m. rugpjūčio mėn. Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos svetainės adresas keičiasi į https://ekalba.lt. Įvedus naršyklėje dabartinį adresą http://lkiis.lki.lt naršyklė automatiškai nukreips į https://ekalba.lt.

 

Lietuvių kalbos institutas 2018–2021 m. vykdė projektą „Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos plėtra (E. kalba)“ Nr. 02.3.1-CVPA-V-527-01-0006, bendrai finansuotą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Pagrindinis projekto tikslas – didinti lietuvių kalbos išteklių prieinamumą elektroninėje erdvėje ir jų panaudojimą išvestiniams produktams bei elektroninėms paslaugoms teikti.

 

Įgyvendinus projektą „Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos plėtra (E. kalba)“, sukurtas Žodžių prasmių tinklas ir naujos elektroninės paslaugos: „Paieška Žodžių prasmių tinkle“,

„E. sąvokos“, „E. pavadinimas“, „Naudotojų užklausų analizė“, „Nuomonių analizė“, „Žodžių darybos vedlys“ ir „Kalbos patarimai“.

 

Taip pat prie LKIIS svetainėje jau buvusių vienakalbių žodynų pridėti dar 3 itin svarbūs žodynai, kuriuos iki šiol internete buvo galima rasti tik atskirose svetainėse:

1) norminamasis „Bendrinės lietuvių kalbos žodynas“ – jame profesionaliai aprašoma dabartinė bendrinės lietuvių kalbos leksika; žodynas dar nėra baigtas, bet jis dalimis nuolat skelbiamas internete ir papildomas, o prieš tai svarstomas Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje;

2) didysis „Lietuvių kalbos žodynas“ – šimtmetį kelių kalbininkų kartų rašytas 20‑ies tomų lietuvių kalbos lobynas, į kurį sudėta leksika iš daugiau kaip 1000 sakytinių ir rašytinių šaltinių – nuo pirmųjų lietuviškų raštų iki 20 a. pabaigos, iš tautosakos, tarmių, grožinės bei mokslinės literatūros, periodinės spaudos;

3) naujausius lietuvių kalbos leksikos pokyčius atspindintis „Lietuvių kalbos naujažodžių duomenynas“, kuris nuolat atnaujinamas renkant informaciją iš interneto žiniasklaidos, socialinių tinklų, lietuvių ir verstinės grožinės literatūros bei kitų šaltinių, taip pat sulaukia daug lankytojų siūlymų įtraukti į duomenyną jų aptiktų naujų žodžių.

 

Projekto metu buvo atnaujinta ir pati Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos svetainė – naudotojo sąsają siekta padaryti intuityvesnę, geriau pritaikytą peržiūrai mobiliuosiuose įrenginiuose.

 

Modernizuotoji sistema pavadinta „E. kalba“.